Autor |
Wiadomość |
Grażyna Z. |
Wysłany: Wto 7:28, 01 Kwi 2014 Temat postu: |
|
Dziękuję Panu doktorowi Pitakowi za pomoc w leczeniu mojej nerwicy. Sama nie mogłam sobie z nią poradzić, ale dzięki Panu zrozumiałam, że można się jej pozbyć, ale trzeba trochę nad sobą popracować. ćwiczyłam relaks i poznawałam siebie i zobaczyłam że jest we mnie dużo dobrej energii. To jakby niewiele, ale na początku terapii to bardzo dużo. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję i nadal trenuję zdrowie. |
|
|
kosek |
Wysłany: Sob 19:50, 07 Sie 2010 Temat postu: |
|
Co zatem pozostaje?
Na całym świcie zarówno u dzieci, jak i u dorosłych stosowany jest paracetamol, który nie przyczynia się do zespołu Rey’a i - szczególnie jeśli jest stosowany w niskich dawkach - nie zwiększa istotnie ryzyka krwawienia z żołądka oraz rzadko wchodzi w interakcje z innymi często stosowanymi lekami.
Natomiast ma wyraźnie korzystny wpływ na gorączkę, którą skutecznie obniża oraz na bóle różnego pochodzenia . Korzystne połączenia paracetamolu Jeśli paracetamol jest stosowany jednocześnie z kofeiną, może być użyty w jeszcze mniejszych dawkach, ponieważ zwiększa ona przeciwbólowe działanie paracetamolu.
Dostępne są też bez recepty leki zawierające zarówno paracetamol jak i witaminę C. Z badań laboratoryjnych wynika, że witamina C oprócz tego że jest “zmiataczem” wolnych rodników tlenowych, to może także zmniejszać przepuszczalność drobnych naczyń krwionośnych.
To zaś może mieć znaczenie w leczeniu objawów zapalenia, ponieważ zarówno zaczerwienienie, wysięk jak i obrzęk błony śluzowej np. gardła, nosa czy oskrzeli jest skutkiem właśnie zwiększonej przepuszczalności tych naczyń w przebiegu choroby. Zatem w odniesieniu do witaminy C można mieć nadzieję, że zwiększa odporność organizmu na zakażenia drobnoustrojami chorobotwórczymi.
Wyniki badań klinicznych w tym zakresie nie potwierdziły jednoznacznie korzyści ze stosowania tego suplementu diety u wszystkich chorych. Część badaczy wskazuje jednak na jej przydatność w grupach ludzi obciążonych znacznym fizycznym wysiłkiem, u osób starszych i w przypadkach niedoborów tej witaminy w diecie .
Zatem wczesna reakcja na objawy zapalenia polegająca na stosowaniu leków obniżających gorączkę, zwiększonej podaży płynów i uzupełnieniu niedoborów witamin może poprawić komfort w czasie typowych infekcji dróg oddechowych w okresie jesienno-zimowym i na przedwiośniu. |
|
|
jojko |
Wysłany: Sob 19:49, 07 Sie 2010 Temat postu: |
|
Przeziębienie może „dopaść” właściwie każdego z nas. Jeśli zaczynają pojawiać się pierwsze objawy choroby najczęściej reagujemy szybko – idziemy do apteki i kupujemy leki, dzięki którym szybko wrócimy do normalnego funkcjonowania. Jednak nie wszyscy pacjenci zdają sobie sprawę, że chcąc pozbyć się objawów przeziębienia mogą wpaść z deszczu pod rynnę....
Dlaczego? Bo niektóre leki mogą zaszkodzić prawidłowemu funkcjonowaniu żołądka. Wynika to z braku wiedzy jak działają różne substancje aktywne zwalczające gorączkę czy inne objawy przeziębienia.
Poniższy artykuł jest o tym jak bezpiecznie zwalczać pierwsze objawy przeziębienia lub grypy. Jesień i wczesna wiosna wyraźnie sprzyjają epidemiom zakażeń dróg oddechowych. Co ciekawe, lekarze gastrolodzy szczególnie w minionych dekadach odnotowywali w tym samym okresie większą zapadalność na chorobę wrzodową dwunastnicy i towarzyszące jej objawy dyspepsji – czyli przewlekłe lub nawracające bóle zlokalizowane w nadbrzuszu.
Dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, a szczególnie żołądka w okresie jesiennym i wiosennym mogą być bardziej uciążliwe niż pierwotnie się spodziewaliśmy. A to za sprawą leków, które często są stosowane w celu zwalczania gorączki, czy też objawów zapalenia – które towarzyszą przeziębieniu.
Chodzi o popularną grupę substancji zwaną niesterydowymi lekami przeciwzapalnymi, do której należy także kwas acetylosalicylowy. Udowodniono, że może on wywierać szkodliwy wpływ na błonę śluzową żołądka nawet w bardzo małych dawkach . Obniżanie gorączki w przebiegu ostrego nieżytu gardła, ostrego zapalenia oskrzeli, w grypie, czy walka z bólem w czasie np. zapalenia ucha jest niezwykle istotna .
Szczególnie ważne jest zapobieganie skutkom długotrwałej gorączki w postaci odwodnienia u małych dzieci i u osób w zaawansowanym wieku. Są to dwie grupy pacjentów, u których tolerancja na niedobór płynów w organizmie jest wyraźnie niższa, niż u „skądinąd zdrowych” dorosłych.
Uwaga na powikłania Dlatego oprócz zwieszonej podaży płynów pacjenci ci powinni mimo wszystko otrzymywać leki przeciwgorączkowe. Dzieciom jednak z uwagi na ryzyko powikłań w postaci zespołu Rey’a nie wolno podawać aspiryny w ogóle, a u osób starszych kwas acetylosalicylowy i inne niesterydowe leki przeciwzapalne powodują wzrost ryzyka ciężkich krwawień z przewodu pokarmowego.
Ich źródłem mogą być ostre polekowe wrzody żołądka lub dwunastnicy lub ostry krwotoczny nieżyt błony śluzowej, nawet po bardzo małych dawkach . Stąd postuluje się, aby starsi pacjenci stosujący kwas acetylosalicylowy, lub substancje działające w sposób do niego podobny, jednocześnie przyjmowali leki przeciwwrzodowe z grupy inhibitorów pompy protonowej. Silnie hamują one wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Są jednak dostępne tylko na receptę.
Zatem dla osoby pragnącej samodzielnie poradzić sobie z objawami przeziębienia lub grypy kwas acetylosalicylowy może okazać się ryzykownym wyborem. |
|
|
KasNDRA |
Wysłany: Sob 19:48, 07 Sie 2010 Temat postu: choroby organiczne a nerwice |
|
Choroba nie bierze się z niczego. Zanim się ujawni, organizm wysyła najpierw różne sygnały alarmowe w postaci specyficznych symptomów. Jeśli będzie się je lekceważyć lub tłumić lekami objawowymi, prędzej czy później dojdzie do poważnego zachorowania.
Wymienie kilka najwazniejszych moim zdaniem przyczyn zachorowania na chroby psychosomatyczne:
1. Wysokie spożycie cukru rafinowanego i jego produktów, również białej mąki.
2. Nadmierna konsumpcja produktów kwaśnych i wychładzających.
3. Dieta wysokobiałkowa.
4. Pośpieszne jedzenie, niedokładne przeżuwanie, co prowadzi w konsekwencji do wzdęć i zaburzeń trawienia i wchłaniania.
5. Nadużywanie środków farmakologicznych, zwłaszcza antybiotyków, hormonów i niesteroidowych środków p.zapalnych. Szczepionki ochronne.
6. Palenie tytoniu, alkoholizm, narkomania
7. Negatywne emocje: złość, gniew, nienawiść, zawiść, zazdrość, a także strach, lęki. Stresy.
8. Płytkie oddychanie.
9. Brak relaksu, przepracowanie, niedobór snu.
Od czego zacząć? Od relaksu i cwiczen oddechowych np.PRANAYAMY |
|
|